Об'єднання співвласників
багатоквартирного будинку

"Голосіївська фортеця"
Новини та оголошення Диспетчер Залишити повідомлення
 
-----------------------------
Будинок
-----------------------------
Документи
-----------------------------
Проекти
-----------------------------
Звітність
-----------------------------
Постачальники
-----------------------------
Контакти
-----------------------------
Форум
-----------------------------
Група у Facebook
Проекти

 
Землевідведення

У зв'язку з прийняттям закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» минулого року, до статті 42 Земельного кодексу України внесли певні зміни. Новий закон встановив, що жителі мають право оформити землю безоплатно у власність або у постійне користування у порядку, встановленому Кабміном.
Закон визначає прибудинкову територію, як територію навколо багатоквартирного будинку, визначену на підставі містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташований сам будинок і належні до нього будівлі.
Звичайно ж, київські прибудинкові території різні за розміром та конфігурацією. І тому виникає цілком логічне питання: як визначити, яка земля належить саме нашому ОСББ? Ми звернулися до Служби містобудівного кадастру та отримали вже ВИТЯГ щодо земельної ділянки.
Далі – необхідно ухвалити рішення на Загальних зборах. Тобто згода на відведення прибудинкової території повинна бути ухвалена більшістю співвласників. Потім подається клопотання до Київради про надання дозволу на розробку документації з землеустрою, заяву розглядає Департамент земельних ресурсів та готує документи для засідання Комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, яка їх розглядає, а остаточне рішення приймає Київрада. Ми отримуємо дозвіл на проект відведення. Коштує це біля 60 тисяч гривень.
Відсутність процедури передачі землі ОСББ від Кабміну поки гальмує саму передачу на підставі розробленого проекту, але не перший етап: Київрада видає дозволи, тому можна та треба подавати заяву.

Які переваги для ОСББ і членів ОСББ від отримання земельної ділянки?

1. ОСББ на приватизованій прибудинковій території може зводити господарські будівлі, ігрові майданчики, інші об'єкти для обслуговування будинку, або здавати частину землі в оренду і отримувати від цього прибуток, для задоволення потреб мешканців будинку.
2. Володіючи земельною ділянкою, ОСББ може проводити реконструкцію цілого будинку чи добудову до цього будинку.
3. Ніхто інший не може встановлювати на землі ОСББ ані конструкцій, ані будь-які інші споруди (паркани, шлагбауми, МАФи, рекламні носії та т.ін). ОСББ може самостійно обмежити доступ на свою прибудинкову територію.